Co zrobić, aby pierwsza kąpiel dziecka obyła się bez łez?

Co zrobić, aby pierwsza kąpiel dziecka obyła się bez łez?

Pierwsza kąpiel dziecka jest dla rodziców źródłem bardzo dużego stresu. Pierwsza kąpiel jak się przygotować: postaramy się na to pytanie odpowiedzieć

To jest ci potrzebne

Pierwsza kąpiel jak się przygotować: przede wszystkim szykując wcześniej rzeczy, które podczas kąpieli są niezbędne. Pierwsza kąpiel jak się przygotować: do kąpieli niezbędna jest oczywiście wanienka. Może to być bardzo prosty model lub bardziej skomplikowany wyposażony w stelaż. Plusem prostej wanienki jest niska cena oraz to, że jest ona bardzo lekka. Do kąpieli noworodka potrzebne są również odpowiednie kosmetyki. Najlepiej sprawdzi się kostka myjąca lub mocno nawilżające i natłuszczające skórę kosmetyki o nazwie emolienty. Potrzebna będzie także oliwka albo balsam do pielęgnacji skóry, gaziki i preparat do pielęgnacji pępka. Należy przygotować również miseczkę z ciepłą, przegotowaną wodą oraz waciki kosmetyczne.

O tym warto wiedzieć

Temperatura wody do kąpieli noworodka powinna wynosić 37 stopni Celsjusza. Można ją sprawdzić przy pomocy specjalnego termometru albo tak, jak robiły to nasze babcie i mamy czyli zanurzając w wodzie łokieć. Jeśli nas nie parzy, to znaczy, że woda ma odpowiednią temperaturę. Zdecydowanie najlepszą porą na kąpiel noworodka jest wieczór. Temperatura w pomieszczeniu, w którym kąpiel będzie miała miejsce powinna wynosić przynajmniej 23 stopnie. Przed kąpielą na dnie wanienki warto ułożyć antypoślizgową wkładkę lub przynajmniej tetrową pieluszkę. Pierwsza kąpiel powinna trwać maksymalnie 10 minut.

Co zrobić, aby pierwsza kąpiel dziecka obyła się bez łez?
4.8 (96.67%) 6 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *