Co zrobić, aby pierwsza kąpiel dziecka obyła się bez łez?

Pierwsza kąpiel dziecka jest dla rodziców źródłem bardzo dużego stresu. Pierwsza kąpiel jak się przygotować: postaramy się na to pytanie odpowiedzieć

To jest ci potrzebne

Pierwsza kąpiel jak się przygotować: przede wszystkim szykując wcześniej rzeczy, które podczas kąpieli są niezbędne. Pierwsza kąpiel jak się przygotować: do kąpieli niezbędna jest oczywiście wanienka. Może to być bardzo prosty model lub bardziej skomplikowany wyposażony w stelaż. Plusem prostej wanienki jest niska cena oraz to, że jest ona bardzo lekka. Do kąpieli noworodka potrzebne są również odpowiednie kosmetyki. Najlepiej sprawdzi się kostka myjąca lub mocno nawilżające i natłuszczające skórę kosmetyki o nazwie emolienty. Potrzebna będzie także oliwka albo balsam do pielęgnacji skóry, gaziki i preparat do pielęgnacji pępka. Należy przygotować również miseczkę z ciepłą, przegotowaną wodą oraz waciki kosmetyczne.

O tym warto wiedzieć

Temperatura wody do kąpieli noworodka powinna wynosić 37 stopni Celsjusza. Można ją sprawdzić przy pomocy specjalnego termometru albo tak, jak robiły to nasze babcie i mamy czyli zanurzając w wodzie łokieć. Jeśli nas nie parzy, to znaczy, że woda ma odpowiednią temperaturę. Zdecydowanie najlepszą porą na kąpiel noworodka jest wieczór. Temperatura w pomieszczeniu, w którym kąpiel będzie miała miejsce powinna wynosić przynajmniej 23 stopnie. Przed kąpielą na dnie wanienki warto ułożyć antypoślizgową wkładkę lub przynajmniej tetrową pieluszkę. Pierwsza kąpiel powinna trwać maksymalnie 10 minut.