Czy zagraniczna paczka jest droga?

W obecnych czasach coraz więcej wysyłamy paczek, nie tylko do innych miejsc w Polsce, ale również za granicę, gdzie mieszka wielu Polaków. Paczka zagraniczna i jej wysyłka nie musi być droga, pod warunkiem że odpowiednio ją spakujemy, pilnując standardowych wymiarów, albowiem cena wysyłki paczki zagranicznej w dużej mierze jest uzależniona od jej wielkości i wagi. Jeżeli ktoś z naszej rodziny bądź przyjaciół mieszka za granicą, z pewnością często wysyłamy przesyłki międzynarodowe, albowiem jest to bardziej opłacalna czynność, niżeli transport konkretnych przedmiotów osobiście.

Czy wszystko możemy wysyłać w paczce zagranicznej?

Nie wszystkie produkty są dozwolone, dlatego, kiedy robimy paczkę dla rodziny bądź przyjaciół, powinniśmy dokładnie wiedzieć jakich przedmiotów nie wolno nam wysyłać. Aby wysyłana przez nas zagraniczna paczka dotarła w nienaruszonym stanie, musimy zadbać o jej odpowiednie pakowanie, a jeżeli decydujemy się na wysyłkę przedmiotów delikatnych, pamiętajmy o zaznaczeniu tej opcji w liście przewozowym. Każda paczka zagraniczna przechodzi przez wiele sortowni, w każdej z nich jest przerzucana w inne miejsce i tylko jej odpowiednie oznaczenie pozwala na bezpieczne dotarcie paczki do odbiorcy.

Cena paczki zagranicznej jest uzależniona od wagi i wielkości

Aby móc wysłać przedmioty za granice, paczka zagraniczna musi być spakowana w sposób właściwy, powinna posiadać list przewozowy, a jej wymiary powinny być zgodne z regulaminem danej firmy kurierskiej. Każdy kurier za granicę odbiera paczkę bezpośrednio od nadawcy i dostarczają do sortowni, z której wysyłana jest w dalszą podróż. Im lepiej zapakujemy paczkę, tym bezpieczniejsza będzie w czasie całego transportu.