Dla kogo profesjonalny serwis sprzątający?

W każdym średnim i dużym mieście działa od kilku do kilkudziesięciu firm sprzątających. Dla kogo jest tak naprawdę serwis sprzątający? Co zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat i kiedy warto przemyśleć skorzystanie z usług profesjonalistów w swoim gospodarstwie domowym?

Komu potrzebny jest serwis sprzątający?

Minęły już czasy kiedy wynajem firmy sprzątającej kojarzył się z bogactwem, luksusem i wysokim statusem społecznym. Na zamówienie usług fachowców we własnym mieszkaniu stać wiele osób, a po pomoc sięgają najczęściej:

  • właściciele wysokiej jakości mebli – w tym zabytkowych,
  • właściciele mieszkań, którzy mają alergie na kurz i detergenty,
  • osoby zapracowane – zarówno kobiety, jak i mężczyźni,
  • osoby starsze i niepełnosprawne,
  • wszyscy, którzy przeprowadzili remont i chcą skutecznie pozbyć się pyłu, gruzu i kurzu.

Sprzątanie wymaga zaangażowania – trzeba poświęcić czas i dobrze dopasować środki chemiczne do konkretnych rodzajów powierzchni. Przy współczesnym tempie życia i optymalizowaniu codziennych spraw, takie zadanie okazuje się przytłaczające. W przypadku firm sprzątających – zwłaszcza tych doświadczonych – można liczyć na rzetelną wiedzę dotyczącą konkretnych materiałów, a także na precyzję oraz sprawność działania. Polacy chętniej wybierają więc usługi zarejestrowanych firm, zamiast studentów lub dorosłych, którzy szukają dodatkowej formy zarobku i zwykle nie dysponują odpowiednimi środkami czyszczącymi.

Cykliczne i interwencyjne usługi sprzątające

Serwis sprzątający pracuje zarówno cyklicznie, jak i w ramach jednej akcji – np. umycia okien przed świętami lub doczyszczania podłóg po remoncie (którego skutki próbowano zniwelować wcześniej o własnych siłach). Można więc zamawiać sprzątanie co weekend lub w niecodziennych okolicznościach. Komfort wynajęcia firmy umożliwia też Internet – dobrym przykładem jest portal Czysty Business, na którym wystarczy wypełnić formularz i zarejestrować pożądaną usługę. Za pośrednictwem portalu Czysty Business następuje wynajem firmy sprzątającej dopasowującej się do wymagań klienta – m.in. w kwestii daty i godziny rozpoczęcia zlecenia.

Chcesz znaleźć zlecenia na sprzątanie? Zarejestruj się

Chociaż zapotrzebowanie na usługi sprzątające rośnie, wiele serwisów ma problem z rozpoczęciem działalności i znalezieniem zleceń. Atutem portalu Czysty Business jest to, że umożliwia on podjęcie współpracy wszystkim firmom sprzątającym – muszą tylko zarejestrować się jako wykonawcy. Dzięki portalowi prężnie działają m.in. firmy sprzątające z Poznania, które otrzymują oferty pracy w wielu okolicznych miastach, takich jak na przykład: Gniezno, Września, Jarocin czy Środa Wielkopolska.