Gry szkoleniowe szansą na rozwój firmy

Działy HR całkiem niedawno otrzymały nowoczesne narzędzie szkoleniowe. To gry szkoleniowe, które zaczęły powstawać razem z grywalizacją. Grywalizacja to zjawisko nowe, które jednak bardzo szybko podbija świat biznesu. Działają więc już sprawdzone platformy, które zapewniają profesjonalną grywalizację szkoleń i dostęp do dobrze zaprojektowanych gier szkoleniowych. Więcej o grywalizacji można przeczytać w naszym artykule „Grywalizacja w biznesie: co to znaczy?”.

Grywalizacja w biznesie: czego może nauczyć gra?

Pól, na których można wykorzystać grywalizację jest mnóstwo. Bardzo często jednak narzędzie to wykorzystywane jest do szkoleń pracowników. Pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów, ale jednocześnie jest dobrą zabawą. Uczy nie tylko zdrowego współzawodnictwa, ale także pozwala na samodoskonalenie się. W działaniach biznesowych wykorzystywane są mechanizmy ze świata gier. Kompetencje pracowników podnoszone są więc nie na nudnych, tradycyjnych szkoleniach, ale w formie, która jest dla nich o wiele bardziej przyjemna i atrakcyjna. Gry szkoleniowe umożliwiają nabycie nowych umiejętności, ale też doskonalenie tych już posiadanych.

Grywalizacja w biznesie: efekty

Gry szkoleniowe dają bardzo dobre efekty, przekonało się już o tym mnóstwo dużych polskich firm. Narzędzie to zyskuje coraz więcej zwolenników. To nowoczesne narzędzie, które idealnie wpisuje się w XXI wiek, czyli wiek nowoczesnych technologii, a przede wszystkim komputerów. Gry szkoleniowe są doskonałym narzędziem motywującym.