Jaki wózek dla lalek kupić dla dziewczynki

Wózki dla lalek towarzyszą nam już od ponad trzech wieków. Kiedyś występowały tylko w dobrych i bardzo bogatych domach. Współcześnie wózki dla lalek są ogólno dostępne i stanowią marzenie dla wielu dziewczynek.

Rodzaje

Wózki dla lalek produkowane są w rozmaitych formułach i modelach. Różny jest też materiał, z którego jest wykonany wózek dla lalek. Wiele z nich jest zrobionych z drewna. Taki wózek dla lalek przeznaczony jest dla małych dzieci. Inne wykonane są z wikliny oraz plastiku. Różne są także pojemności wózków. Wózek dla lalek może być pojedynczy lub podwójny. Ten drugi model został zaprojektowany dla tych dziewczynek, które mają więcej lalek lub chciałyby się bawić wspólnie z koleżanką.

Jaki zatem wybrać?

Ważne jest to, dla kogo kupujemy wózek. Jeśli nabywamy go dla dziewczynki, która ma nie więcej niż cztery lata, to najlepszym wyborem będzie wózek drewniany. Nie tylko będzie on źródłem zabawy, ale też wspomoże dziecko na pierwszym etapie chodzenia. Drewniany wózek jest stosunkowo ciężki i bardzo stabilny, dzięki temu nie przewróci się, podczas gdy dziecko go pcha. Te z kolei będzie mogło się na nim podeprzeć.

Ważne jest też to aby wózek był solidnie wykonany. Warto przed zakupem przeczytać wszelkie komentarze na temat danego wyrobu, a samego sprzedawcę spytać o certyfikat lub zaświadczenie, które potwierdzi jakość materiałów użytych do stworzenia wózka. Powinien też być pomalowany antyalergicznymi farbami, które są bezpiecznie dla naszego dziecka. Powinien być także odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania.