Jakie zastosowanie mają pochłaniacze wilgoci?

Zastanówmy się, jakie zastosowanie mają typowe pochłaniacze wilgoci i gdzie je najczęściej wykorzystujemy w przemyśle. Typowy pochłaniacz wilgoci, jaki zwykle jest sprzedawany w postaci saszetki ze specjalnie przygotowanym granulatem, ma za zadanie ochronić wszelkiego rodzaju produkty przez wilgocią, pleśnią, a także przed wystąpieniem korozji. Tego rodzaju pochłaniacze wilgoci są stosowane w branży spożywczej, motoryzacyjne, a także w branży farmaceutycznej. Istnieje bowiem grupa produktów, która po kontakcie z wodą zaczyna się psuć.

Wybierz skuteczny pochłaniacz

Wybierając przemysłowy pochłaniacz wilgoci, stawiasz przede wszystkim na wysoką jakość oferowanego produktu, który nie ulegnie uszkodzeniu i właściwe zabezpieczy produkty przed dostaniem się do nich wilgoci. Wszystkie wytyczne, jakie pochłaniacze wilgoci stosuje się do konkretnych produktów, są umieszczone na etykiecie producenta. Zanim zatem wybierzesz konkretny pochłaniacz, sprawdź czy jego objętość oraz jakość będzie odpowiednia do ochrony żywności czy też produktów farmaceutycznych.

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Typowy pochłaniacz wilgoci przemysłowy to saszetka z granulatem w środku, który ma właściwości chłonne i tym samym pochłania wilgoć, jaka znajduje się w konkretnym miejscu. można je wykorzystać na magazynach, podczas transportu, a także w sklepowych czy domowych warunkach.

Kiedy zastosujemy odpowiednie pochłaniacze, pozbędziemy się wilgoci z otoczenia i ochronimy produkty przed ich trwałym uszkodzeniem. Każdy produkt ma bowiem określoną temperaturę i poziom wilgotności do przechowywania. Jeżeli tych warunków nie dopilnujemy, możemy stracić właściwości produktu i będzie się on nadawał do wyrzucenia.