O terapii fizycznych i psychicznych uzależnień

Na różnego rodzaju uzależnienia cierpi w naszym kraju coraz więcej osób. Najczęstsze uzależnienia to alkohol i narkotyki. Ale są także inne rodzaje uzależnień; można być uzależnionym na przykład o hazardu, seksu, a dzisiaj także od Internetu. Są osoby, które cierpią na więcej niż jedno uzależnienie; na przykład osoby, które są uzależnione od seksu często cierpią także na uzależnienie od alkoholu. W gronie tych osób z pewnością nie brakuje również takich, które chcą z uzależnieniem zerwać; podejmują decyzję o podjęciu terapii. Profesjonalną pomoc oferuje ośrodek leczenia uzależnień.

Jaką pomoc można uzyskać?

Ośrodek leczenie uzależnień proponuje terapię zarówno osobom, które cierpią z powodu uzależnień fizycznych, jak i psychicznych. Do uzależnień fizycznych należy uzależnienie od leków, alkoholu, narkotyków. W przypadku tych osób ośrodek leczenia uzależnień proponuje nie tylko terapię, ale także detoksykację organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień proponuje między innymi terapię stacjonarną. Wiąże się to  koniecznością pobytu w ośrodku przez okres czterech tygodni.

Inne możliwości terapii

Osoby, które z różnych powodów nie mogą poddać się terapii w warunkach stacjonarnych, mogą skorzystać z terapii prowadzonej w warunkach ambulatoryjnych. Ta forma terapii nie wiąże się z koniecznością przebywania w ośrodku przez 24 godziny na dobę – po zakończeniu zajęć (trwają one  codziennie po 7 godzin) pacjenci wracają do swoich domów. Osoby uzależnione, dorosłe dzieci alkoholików, osoby współuzależnione mogą skorzystać z intensywnego programu terapeutyczno-rozwojowego.