Odwiedzając salon kosmetyczny

Chociaż codzienna pielęgnacja urody, dbałość o skórę, włosy i paznokcie oraz odpowiednia, zróżnicowana dieta są najważniejsze w zachowaniu ładnego i młodego wyglądu, to z czasem domowe zabiegi nie wystarczą. W domu możemy zrobić wiele, szczególnie istotne jest to, jak zmywamy makijaż, czy robimy to dokładnie i jak odżywiamy skórę.

Gabinet kosmetyczny sprawdzi się także przy wielu konkretnych problemach ze skórą, szczególnie z jej starzeniem się oraz z przebarwieniami.

Salon kosmetyczny, z czego warto skorzystać?

Podstawowe usługi, jakie świadczy każdy salon kosmetyczny, czyli strzyżenie i czesanie, makijaż dzienny i okazjonalny czy podstawowe oczyszczanie twarzy to tylko niewielki wycinek tego, co renomowany gabinet kosmetyczny może zaoferować swoim klientkom i coraz częściej klientom.

Likwidacja zmarszczek, zamykanie naczynek

Gabinet kosmetyczny dodatkowo oferuje także niektóre zabiegi z dziedziny kosmetyki estetycznej, np. makijaż permanentny, ostrzykiwanie kolagenem czy kwasem hialurowym, czy botoxem. Z mniej inwazyjnych, ale niezwykle skutecznych zabiegów, jakie oferuje prawie każdy salon kosmetyczny, warte uwagi jest zamykanie naczynek, które przywraca równomierny koloryt skóry osobom z tendencją do pękających naczynek.

Polega on na wprowadzeniu pod naskórek specjalnej igły, wysyłającej bardzo krótkie impulsy elektryczne. Dla bardzo wysuszonej skóry polecana jest jonoforeza. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych za pomocą prądu, które nawilżają i odżywiają skórę.