Pierwsza kąpiel noworodka może być przyjemna

W pielęgnacji malca kąpiel jest bardzo ważna. Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka, aby nie zaszkodzić delikatnej skórze maluszka? Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka, by była ona przyjemnością zarówno dla maluszka jak i dla rodziców? Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka, aby uniknąć błędów i zmniejszyć stres?

Pierwsze przygotowania

Jak przygotować kąpiel dla noworodka? Przede wszystkim należy zachować spokój, stres nie ułatwi na przygotowań. Bardzo ważnym elementem jak przygotować kąpiel dla noworodka jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych rzeczy przed kąpielą. Jeśli będziemy mieć je wszystkie pod ręką, nic nie będzie nas rozpraszać. Jak przygotować kąpiel dla noworodka? Musi się ona odbyć w pomieszczeniu, w którym jest temperatura przynajmniej 23 stopnie Celsjusza. Większość rodziców akcesoria, które są potrzebne do pierwsza kąpiel noworodka kupuje jeszcze przed jego narodzinami.

O tym nie można zapomnieć

Większość maluszków lubi kąpiele, jednak pierwsza kąpiel noworodka może trwać maksymalnie 10 minut. Nie oznacza to jednak, że przez tak długi czas maluch może być w wodzie. Tyle czasu powinna zająć cała pierwsza kąpiel noworodka, a więc zabiegi przygotowawcze i pielęgnacyjne już po kąpieli. Temperatura wody do kąpieli malucha powinna wynosić 36-37 stopni Celsjusza. W trakcie kąpieli podtrzymujemy głowę i barki maluszka. Po kąpieli malucha należy ubrać w świeże ubranka i zawinąć w kocyk. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.