Przycinarki do glazury – porównanie

Przycinarki do glazury to urządzenia stosunkowo proste. Jednak produkowane w wielu modelach, które mają różne funkcje. Warto, choć pobieżnie poznać czym się różnią poszczególne modele przycinarek.

Dokładność cięcia

Przycinarki do glazury mogą być albo profesjonalne, albo też przeznaczone raczej do amatorskich prac domowych. Konsekwencją tego wyboru jest dokładność cięcia, jakie uzyskamy za jej pośrednictwem. Te amatorskie są w stanie ciąć glazurę z dokładnością do dwóch milimetrów. Te najlepsze potrafią określić cięcie na poziomie nawet poniżej milimetra.

W naszym przypadku taka dokładność nie jest nam chyba do niczego potrzebna, a musimy wiedzieć, że przycinarka do glazury o większej dokładności, także więcej kosztuje.

Wybieramy silnik

Przycinarki do glazury mogą działać na dwóch rodzajach silników. Są to urządzenia spalinowe lub elektryczne. Przyjęło się uważać, że przycinarki spalinowe wykorzystuje się raczej do obrabiania grubszych i dużo twardszych materiałów niż płytki ceramiczne. Silniki te bowiem mają dużo większą moc, a to oznacza, że przycinarki tego typu są bardziej wytrzymałe i mogą pokonywać poważniejsze przeszkody.

Z kolei modele elektryczne, choć teoretycznie słabsze pozwalają na dużo łatwiejsze manewrowanie urządzeniem. Są one bowiem lżejsze i mniejsze. Tym samym przycinarka elektryczna pozwoli nam lepiej dokonać cięcia i będzie ono dokładniejsze niż w wydaniu spalinowej przycinarki. Dlatego modele te cieszą się wśród wielu użytkowników amatorów, a także wśród ekspertów dużą popularnością.