Czy warto kupić mieszkanie w Poznaniu?

Czy warto kupić mieszkanie w Poznaniu?

Nowe mieszkania Poznań powstają niczym grzyby po deszczu. Dzieje się tak, ponieważ wielu Polaków przyjeżdża do miasta w poszukiwaniu pracy i osiedla się na stałe. Poznań to jedno z największych miast w Polsce, a zarazem według statystyk najlepiej prosperujące. Co najbardziej w takim razie cenią mieszkańcy Poznania?

  • Bliskie położenie względem zachodniej granicy, sprzyja rozwojowi miasta i czerpaniem wzorców od europejskich metropolii.
  • Jest tutaj niezwykle niska stopa bezrobocia, ponieważ powstaje tutaj bardzo wiele przedsiębiorstw oferujących nowe stanowiska pracy.
  • Miasto ma bardzo bogatą ofertę kulturalną, dzięki której nie sposób narzekać na nudę.
  • W całym mieście promowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Jest tu wiele parków i terenów rekreacyjnych, które są idealne zarówno dla biegaczy, jak i rowerzystów.

Dlaczego Polacy coraz chętniej kupują mieszkania?

Ogromny rynek zbytu, powoduje, że deweloperzy nie nadążają z budową mieszkań. Sprzyja temu poprawa sytuacji ekonomicznej Polaków oraz niska stopa bezrobocia. Pensje Polaków rosną, a tym samym mogą oni pozwolić sobie na większy wkład własny. Łatwiejszy jest również dostęp do kredytów, także dla młodych ludzi, a oferty wydają się być coraz bardziej korzystne. Ponadto wiele osób jest zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości pod wynajem. Ceny najmu mieszkań gwałtownie idą w górę, a popyt, szczególnie na mieszkania w nowym budownictwie jest coraz większy. To sprawia, że wiele osób decyduje się wziąć kredyt na mieszkanie, który spłacają poprzez zyski z wynajmu.