Domy jednorodzinne pod Poznaniem – czy warto wybudować dom blisko Poznania?

Poznań to jedno z największych miast w Polsce. Nie każdemu jednak odpowiada mieszkanie w mieście, zwłaszcza w centrum lub jego okolicach. Jeżeli marzysz o ciszy, spokoju i bliskości z naturą, ale jednocześnie zależy Ci na dobrym dojeździe do miasta, to warto rozważyć budowę domu koło Poznania.

Dlaczego warto mieszkać w okolicy Poznania?

Wybudowanie domu jednorodzinnego blisko Poznania jest dobrym pomysłem dla wszystkich osób, które cenią sobie ciszę i spokój, ale jednocześnie chcą mieć dobry dojazd do centrum miasta. W Mosinie, Rokietnicy czy Swarzędzu ceny za działki są niższe, niż w Poznaniu, a oprócz tego postawienie domu energooszczędnego czy pasywnego znacznie obniży ponoszone koszty (np. energii elektrycznej).

Starannie przemyślany projekt w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami sprawią, że będziecie mogli zapomnieć o płaceniu wysokich rachunków. Oprócz tego domy budowane w standardzie energooszczędnym są bardzo dobrze rozplanowane (nie mają m.in. mostków termicznych), mają dużo przeszkleń i mają dobrą izolację (drzwi i okna). Dzięki temu jest w nich ciepło zimą i chłodno latem.

Gdzie zamieszkać koło Poznania?

W okolicy Poznania znajduje się pełno większych i mniejszych miejscowości, w których można wykupić działkę po atrakcyjnej cenie i wybudować dom jednorodzinny. Jeżeli masz w planach budowę domu i zastanawiasz się gdzie się budować koło Poznania, to na Twoją szczególną uwagę zasługują:

  • Suchy Las,
  • Swarzędz,
  • Kórnik,
  • Dopiero,
  • Rokietnica,
  • Mosina,
  • Luboń,
  • Kleszczewo,
  • Komorniki,
  • Tarnowo Podgórne.

Te miejscowości znajdują się w takiej odległości od centrum Poznania, że dojedziesz do miasta w kilkanaście minut samochodem. Mają także dobre połączenie komunikacyjne (autobusy podmiejskie, pociągi).

Dlaczego warto się budować niedaleko Poznania?

Jeżeli zastanawiasz się gdzie zamieszkać koło Poznania, to bardzo dużo zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem cen działek oraz wielkości miasta, w którym chcesz mieszkać. Pamiętaj jednak, że nawet nowe domy energooszczędne poza Poznaniem szybko się zwracają – często też zakup postawionego już domu jest tańszy niż zakup mieszkania w centrum miasta.

Dlaczego jeszcze warto mieszkać poza Poznaniem? Przede wszystkim mieszkanie w którejś z pobliskich miejscowości zapewnia Ci dostęp do centrum miasta w kilkanaście minut samochodem, dzięki czemu będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym Poznania. Oprócz tego będziesz miał zapewnioną ciszę i spokój, a także bliskość natury.

Mieszkanie pod Poznaniem – czy warto?

Na pewno niewątpliwą zaletą mieszkania w okolicy Poznania jest także duża oszczędność inwestycji w skali najbliższych lat. Nie tylko oszczędzisz na czynszu, ale przede wszystkim na rachunkach za prąd, wodę czy ogrzewanie. Oprócz tego będziesz miał własny ogród. Wyobraź sobie, że codziennie rano w lecie pijesz kawę na tarasie, w otoczeniu zieleni. Brzmi wspaniale, prawda? A jeśli zechcesz pojechać do centrum, to wystarczy wsiąść w samochód lub autobus podmiejski. Czy warto więc mieszkać pod Poznaniem? Zdecydowanie tak!