Drewniane wózki dla lalek

Drewniane wózki dla lalek to zabawka ponadczasowa. Bawiły się nim nasze babcie, a nawet ich babcie. Drewniane wózki dla lalek pozwalają na rozwinięcie w dziecku takich cech jak opiekuńczość i odpowiedzialność i stanowią przedmiot pożądania dziewczynek na całym świecie.

Wózek rozwija dziecko

Drewniane wózki dla lalek może być przydatny już w przypadku najmłodszych dziewczynek. Jest to urządzenie stosunkowo stabilne i ciężkie. Kiedy dziecko pcha wózek, ten nie przewróci się, a dziecko będzie miało silną i stabilną podpórkę, które pomoże mu w nauce chodzenia. W późniejszych latach wózek, jak i lalki się w nim znajdujące pozwalają rozwinąć w dziecku cechy opiekuńczości i odpowiedzialności za powierzone im lalki.

Jaki wózek kupić?

Dla dziewczynki w wieku czterech i mniej lat najlepszy będzie wózek drewniany. Jak wspomnieliśmy, wspomaga on proces chodzenia i ma prostą budowę. Pozbawiony jest też zazwyczaj wszelkie ostrych krawędzi oraz drobiazgów, które mogłyby zranić dziecko. W przypadku starszych dzieci możemy wybrać wózek wykonany z metalu lub plastiku. Wózki tego typu pozwalają na dołączenie do nich pewnych gadżetów, które mogą uatrakcyjnić zabawę dziecku.

Chodzi tu na przykład o dzwonki alarmowe, parasolki, które będą chronić lalki, lub samo dziecko przed słońcem, a nawet zamontować na nich oświetlenie. Warto przed zakupem dowiedzieć się, czy wózek został wykonany materiałów bezpiecznych dla dziecka i pomalowane nietoksycznymi farbami. Ważne jest także to aby samo wykonanie było na tyle solidnie, żeby wózek nie zepsuł się nam po roku.