Jak wyjść z nałogu?

Alkohol, narkotyki, hazard – to jedne z częściej spotykanych uzależnień. Pod wpływem długotrwałego uzależnienia bardzo duże szkody ponosi nie tylko organizm, uzależnienia rujnują także życie rodzinne, zaburzają więzi i kontakty społeczne. Pomoc w walce z uzależnieniami można dzisiaj otrzymać w wielu gabinetach terapeutycznych; osoby, które chcą uzyskać pomoc w walce z uzależnieniami mogą skorzystać równie z możliwości leczenia, jakie oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Jaka jest oferta ośrodka?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zajmuje się terapią osób, które cierpią nie tylko na uzależnienia fizyczne, ale także psychiczne. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym pomoc w walce z uzależnieniami mogą otrzymać narkomanii, alkoholicy, osoby uzależnione od seksu, hazardu i innych uzależnień behawioralnych. Ośrodek odwykowy prowadzi terapię w trybie stacjonarnym lub ambulatoryjnym. Ośrodek odwykowy w razie potrzeby może przeprowadzić również detoksykację organizmy. Ośrodek odwykowy pomaga także osobom współuzależnionym.

Czas trwania terapii

Wsparcie dla osób uzależnionych w trybie stacjonarnym zakłada 4-tygodniowy pobyt w ośrodku; są jednak sytuacje, gdy musi trwać dłużej. Prowadzone w ośrodku wsparcie dla osób uzależnionych prowadzone jest w oparciu o autorski program terapeutyczny. Wsparcie dla osób uzależnionych jest bardziej skuteczne, jeśli decyzja o terapii osoba uzależniona podjęła dobrowolnie.

Więcej o działaniu ośrodka można przeczytać także w naszym poprzednim artykule.