Jak zerwać z nałogiem?

Leki, używki, narkotyki mogą prowadzić do uzależnienia. Obecnie pojawiają się także inne uzależnienia. Są osoby uzależnione od hazardu, seksu, robienia zakupów, Internetu. Wśród uzależnionych są są osoby w różnym wieku, są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wielu uzależnionych postanawia zerwać ze swoim uzależnieniem.

Jakie są sposoby zerwania z nałogiem?

Osoby, które chcą zerwać z nałogiem mogą to zrobić na różne sposoby. Pomoc w walce z uzależnieniami oferuje im prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Pomoc w walce z uzależnieniami, którą oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień polega między innymi na uczestniczeniu w psychoterapii. Rehabilitacja, którą osobom uzależnionym proponowana jest przez ośrodek odwykowy bardzo często rozpoczyna się od odtrucia organizmu. Detoksykacja prowadzona przez ośrodek odwykowy stosowana jest u osób, które są uzależnione od alkoholu i narkotyków. Wsparcie dla osób uzależnionych to część sukcesu. Profesjonalne wsparcie dla osób uzależnionych, które oferuje ośrodek odwykowy wymaga bowiem również silnej woli i motywacji pacjenta.

Jaką formę może mieć pomoc?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień prowadzi leczenie osób uzależnionych w formie stacjonarnej i ambulatoryjnej. Terapia stacjonarna, którą proponuje ośrodek odwykowy trwa 4 tygodnie; przez cały czas jej trwania pacjenci nie opuszczają ośrodka.

Wsparcie dla osób uzależnionych w profesjonalnym ośrodku odwykowym plus silna wola pacjenta zwiększają szanse na wyjście z nałogu. Więcej informacji o ośrodku można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.