Odpowiednie ustawienie fotelika jest ważne

Wszyscy wiemy, że foteliki samochodowe sklep ma dla nas sprzęt niezbędny do podróżowania z dziećmi w aucie. Bez niego, w razie nawet niespecjalnie poważnej stłuczki, dziecko mogłoby mocno ucierpieć. Często jednak zdarza nam się lekceważyć kwestie związane z kierunkiem ustawienia fotelika w czasie jazdy, chociaż sklep z fotelikami samochodowymi na pewno zwraca na to uwagę. Jest to bardzo istotne. Dlaczego?

Kwestia pracy mięśni

Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale proporcje ciała dziecka są zupełnie różne od naszych. Przejawia się to przede wszystkim w wielkości głowy. Głowa dziecka jest duża w stosunku do reszty jego ciała. Foteliki samochodowe zbudowane są w taki sposób, by odpowiednio uwzględniać ten fakt i chronić mięśnie głowy i szyi przed skutkami przeciążeń. Niestety, w wielu przypadkach nie będzie to możliwe. Zwłaszcza, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe i jego głowa jest naprawdę duża w stosunku do ciała.

Inny rozkład sił

Foteliki dla dziecka mająca zadanie rozkładanie sił w razie wypadku. Foteliki samochodowe dla dzieci nie są jednak w stanie tych sił wyeliminować, więc ważne jest, by bezpieczne foteliki samochodowe były dopasowane do dzieci. Foteliki samochodowe ceny to jedno, a nasza przezorność to drugie.

Foteliki samochodowe sklep musi nam zaoferować w takiej formie, by była ona dopasowana do realnych potrzeb dziecka i umożliwiała zapewnienie mu maksymalnego bezpieczeństwa. Pozycja tyłem do kierunku jazdy, nawet w przypadku dzieci trochę starszych, może to zagwarantować niestety nie w stopniu pełnym, bo na najpoważniejsze wypadki nie ma mocnych, ale w stopniu na pewno zadowalającym.