Przecinarka do glazury

Przecinarka do glazury to urządzenie, które w sensie technicznym jest stosunkowo proste i niezbędne do pracy nie tylko z glazurą, ale też z kamieniem czy gresem.

Materiał i dokładność

Przecinarka do glazury może mieć różną dokładność cięcia. Tu wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zajmujemy się cięciem glazury amatorsko, to wystarczy nam urządzenie, które tnie z dokładnością do dwóch milimetrów.

Dla profesjonalistów zaleca się jednak kupienie bardziej precyzyjnego urządzenia. Te najlepsze potrafią ciąż z dokładnością poniżej jednego milimetra. W przypadku płytek ceramicznych wątpliwe jest, aby tak duża dokładność była nam po prostu do czegokolwiek potrzebna.

Spalinowa albo elektryczna

Przecinarka do glazury może działać na silniku elektrycznym lub spalinowym. Modele te znacznie się od siebie różnią. Przecinarki spalinowe mają dużo większą moc niż elektryczne, co przekłada się też na większą energię wykorzystywaną do cięcia, a to z kolei oznacza możliwość obrabiania grubszych, twardszych materiałów i większą wytrzymałość urządzenia. Jednocześnie przecinarki elektryczne są lżejsze, a tym samym mniejsze i łatwiejsze w obsłudze i prowadzeniu.

Tym samym urządzenia tego typu pozwalają na bardziej precyzyjne cięcia, co sprawia, że wśród wielu użytkowników cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Z mniej znaczących różnic, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie posiada dana przecinarka. Niektóre z nich mają możliwości wykonywania cięć w różnych płaszczyznach. Wykonywania cięć wgłębnych, a także seryjnych.