Dlaczego warto wybrać biurko z regulowaną wysokością?

Ergonomia w pracy jest bardzo ważna. By zapewnić sobie komfort podczas 8 godzin siedzenia warto kupić biurko z regulowaną wysokością. Dzięki niemu będziesz mógł przyjąć odpowiednią postawę, która nie będzie obciążała Twojego kręgosłupa. Jakie jeszcze korzyści ma ergonomiczne biurko i jak wpływa na komfort w pracy? Odpowiadamy!

Biurko z regulowaną wysokością – popraw swój komfort pracy

Ergonomia w biurze często ogranicza się do wygodnych foteli, całkowicie pomijając biurka. To duży błąd – kluczowe bowiem przy zachowaniu odpowiedniej postawy jest dopasowanie wysokości nie tylko krzesła, ale i biurka. Biurko z regulowaną wysokością pozwala na dopasowanie blatu do rodzaju wykonywanej pracy. Inna wysokość jest optymalna dla osoby, która pracuje na komputerze, a inna dla pracownika, który wypełnia dokumenty czy rozmawia z klientami. Oprócz tego nie można zapominać o najważniejszym – przekrój wzrostu pracowników może być naprawdę różny (np. od 1,5 m do 2,1 m). Właśnie dlatego ergonomiczne meble są tak ważne.

Ergonomiczne biurko – zalety

Optymalna wysokość biurka dobrze wpływa na całą postawę człowieka i nie obciąża jego kręgosłupa. Niektóre biurka można dzięki regulacji zmienić w biurka stojące, dzięki czemu zmienia się pozycję podczas pracy. Dbałość o ten element pozwala pozbyć się problemu z bolącymi plecami, krzywym kręgosłupem i nadmiernym obciążeniem odcinka szyjnego przez ciągłe wyciąganie szyi do przodu.

Biurka z regulowaną wysokością od Office Plus

Problem większości biurek z regulowanym blatem jest następujący – nie są one zbyt piękne. W Office Plus wiemy, że ergonomia biura jest tak samo ważna, jak elegancka przestrzeń. To właśnie dlatego tworzymy przepiękne biurka regulowane elektrycznie, które są nie tylko ergonomiczne, ale i estetyczne.

Znajdziesz u nas biurka, które można regulować na kilka sposobów – panelem dotykowym, reagującym na dotyk oraz panelem sterowanym z poziomu telefonu. Nie tylko wybierzesz u nas mebel, który będzie pasował do wystroju i aranżacji całego biura, ale również dopasujesz formę regulacji wysokości do swoich indywidualnych preferencji.

Ergonomiczne meble biurowe

Ergonomia w biurze jest ważna i niestety ale nie da się jej zapewnić wyłącznie biurkiem. Polecamy także nasze meble biurowe w Gdyni, w tym fotele i krzesła z wygodnymi oparciami, wspierającymi kręgosłup i z regulacją wysokości. Dodatkowym atutem są także wygodne podłokietniki oraz ich unikatowa estetyka.

Zadbaj o swoją postawę!

Jeżeli czujesz, że ergonomiczne, unikatowe krzesła biurowe w Gdyni oraz biurko z regulowaną wysokością polepszą Twój komfort pracy, to nie zastanawiaj się dłużej! Pamiętaj – tu chodzi o Twój kręgosłup i zdrowie. Wybierając meble ergonomiczne dbasz o swoje plecy oraz o całą postawę. Musisz jednak pamiętać, że samo biurko z regulowaną wysokością nie wystarczy – musisz często zmieniać pozycje, zwiększyć dodatkową aktywność fizyczną i dbać podczas pracy o regularne odchodzenie od biurka. Wszystko to sprawi, że ból pleców odejdzie w niepamięć!