Pierwsza kąpiel noworodka nie musi być stresująca

Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka: to pytanie, które z ust świeżo upieczonych rodziców pada wyjątkowo często. Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka, aby się nie denerwować? Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka, aby maluch nie płakał?

Rzeczy, których potrzebujesz

Jak przygotować kąpiel dla noworodka, aby stresować się jak najmniej? Przede wszystkim warto pamiętać o tym jak przygotować kąpiel dla noworodka, że kąpiel ułatwi nam przygotowanie wcześniej wszystkich niezbędnych do kąpieli akcesoriów. Częścią jak przygotować kąpiel dla noworodka jest zadbanie o to, aby w pomieszczeniu, w którym maluszek będzie kąpany było ciepło – optymalna temperatura to 23 stopnie Celsjusza. Pierwsza kąpiel noworodka ze wszystkimi czynnościami pielęgnacyjnymi nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Pierwsza kąpiel noworodka przebiegnie bardzo sprawnie jeśli wcześniej zostaną zgromadzone pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria i ubranka do założenia po kąpieli.

O tym musisz wiedzieć

Z uwagi na brak doświadczenia pierwsza kąpiel noworodka jest dla rodziców bardzo dużym przeżyciem. Koniecznie przystępując do kąpieli maluszka przed włożeniem go do wanienki należy sprawdzić czy woda nie jest za gorąca. Odpowiednia temperatura wody to 37 stopni. Można ją sprawdzić zanurzając łokieć lub korzystając z termometru. Więcej informacji o pierwszej kąpieli noworodka można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule. Zaleca się kąpanie malucha wieczorem albo późnym popołudniem.